Новина: Третото издание на Етнографския фестивал на Средногорието - класиране
(Категория: Актуално)
Публикувано от admin
понеделник 01 октомври 2018 - 12:23:55


etno18a.jpeg
Третото издание на Етнографския фестивал на Средногорието се проведе на 29.09.2018 в Стрелча.
Целта на организаторите - Община Стрелча и НЧ "Просвещение-1871" бе градът да стане средиточие на средногорския песенен, инструментален, танцов и обреден фолклор. Над 30 самодейни състава и индивидуални изпълнители участваха в благородната надпревара



 
etno18b.jpeg

В обръщението си към участници и зрители кметът на община Стрелча г-н Стойно Чачов подчерта ценността на тези музикални форуми и заяви твърдото намерение на общинската власт да подкрепя с всички средства самодейното изкуство. 
Жури от изтъкнати и доказани професионалисти - Диригентът на Оркестъра на БНР - Димитър Христов, доц. Галя Петрова-Киркова - преподавател в АМТИИ- Пловдив и Пейо Пеев -именит гъдулар разпределиха отличията в категориите „Песенен и инструментален фолклор” и „Танцов фолклор” по следния начин:

Категория „Певчески и инструментален фолклор”

1 място – Женски хор „Средногорски звън” с.Челопеч с ръководител Невелина Сараджова
2 място – Мандолинен оркестър „Петър Панов” при НЧ”Христо Ботев 1844” с.Мирково с ръководител Николай Петров
3 място – ФА”Иглика” при НЧ”Никола Вапцаров 1927” с.Бъта с ръководител Мария Кършева
Специална награда на жури: ГАФ”Златна есен” при НЧ”Пробуда 1872” с. Баня с ръководител Радка Мутева

Категория „Танцов фолклор”

1 място – ТС”Усмивки” към НЧ”Просвещение 1871” гр.Стрелча с ръководител Венцислава Пенева
2 място – Клуб за народни танци „Шипка” при НЧ”Светлина 1861” с ръководител Илиян Добрев и Женя Петрова
3 място – ТФ”Лудомалинско” при НЧ”В.Левски 1929” Горна Малина с ръководител Елена Каранешева

Отличията в категорията „Словесен и обреден фолклор” с  жури в състав Светлозар Петров -режисьор и актьор, Мариана Няголова - председател на  НЧ ”Просвещение 1871” гр.Стрелча и  Андон Божков - директор на Исторически музей-Стрелча  бяха разпределени между:

1 място – Група за автентичен фолклор „Ламба –Ламба” при НЧ”Св.Св. Кирил и Методий” с. Оборище, община Панагюрище с ръководил Маргарита Наплатанова
2 място – Група за автентичен фолклор при НЧ ”Отец Паисий-1901” с.Смолско, община Ихтиман с ръководител Цветана Грамова
3 място – Група за автентичен фолклор „Златна есен” при НЧ”Пробуда 1872” с. Баня, община Панагюрище с ръководител Радка Мутева
 
etno18c.jpeg
 
etno18d.jpeg
 
etno18e.jpeg
 
 
etno18f.jpeg
 
etno18z.jpeg



Новина от Община Стрелча
( http://strelcha.bg/news.php?extend.2089 )